1020BC-25-216-11(5)
DigiKey Part Number
1067-1020BC-25-216-11(5)-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1020BC-25-216-11(5)
Description
RF EMI SHIELDING TAPE
Manufacturer Standard Lead Time
5 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF EMI Shielding Tape 1020BC Copper Foil Acrylic, Conductive 0.433" (11.00mm) X 8.504" (216.00mm) X 0.001" (0.03mm)
Category
Width
0.433" (11.00mm)
Manufacturer
3M (TC)
Thickness - Overall
0.001" (0.03mm)
Part Status
Active
Shape
Rectangular
Storage/Refrigeration Temperature
71°F (21°C)
Length
8.504" (216.00mm)