Image for 8815SQ-30(25) is not available
8815SQ-30(25)
DigiKey Part Number
1067-8815SQ-30(25)-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
8815SQ-30(25)
Description
THERM PAD 30MMX30MM W/ADH 1=25PK
Manufacturer Standard Lead Time
5 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Thermal Pad White 30.00mm x 30.00mm Square Adhesive - Both Sides
Category
Material
Acrylic
Manufacturer
3M (TC)
Adhesive
Adhesive - Both Sides
Series
Backing, Carrier
Polyester
Packaging
Bulk
Color
White
Part Status
Active
Thermal Conductivity
0.6W/m-K
Type
Transfer Tape
Shelf Life
24 Months
Shape
Square
Shelf Life Start
Date of Manufacture
Outline
30.00mm x 30.00mm
Storage/Refrigeration Temperature
72°F (22°C)
Thickness
0.0148" (0.375mm)