ATS-50425G-C3-R0
DigiKey Part Number
ATS2224-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ATS-50425G-C3-R0
Description
MAXIGRIP HS ASSY T766 BLU-ANODIZ
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Heat Sink BGA Aluminum Top Mount
Category
Shape
Square, Angled Fins
Mfr
Length
1.673" (42.50mm)
Series
Width
1.673" (42.49mm)
Packaging
Bulk
Fin Height
0.492" (12.50mm)
Thermal Resistance @ Forced Air Flow
2.40°C/W @ 200 LFM