90311-034LF | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 609-2746-ND |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | 90311-034LF |
Description | CONN RCPT HSG 34POS 2.00MM |
Customer Reference | |
Detailed Description | 34 Rectangular Connectors - Housings Receptacle Black 0.079" (2.00mm) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | 90311-034LF Models |
Category | Row Spacing 0.079" (2.00mm) |
Mfr | Mounting Type Free Hanging (In-Line) |
Series | Contact Termination Crimp |
Packaging Bulk | Fastening Type Locking Ramp |
Part Status Active | Color Black |
Connector Type | Insulation Material Polyamide (PA66), Nylon 6/6, Glass Filled |
Contact Type Female Socket | Operating Temperature -40°C ~ 105°C |
Number of Positions | Note Contacts Sold Separately |
Pitch 0.079" (2.00mm) | Base Product Number |