FF5026-AS102-012
DigiKey Part Number
609-FF5026-AS102-012-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FF5026-AS102-012
Description
CABLE FFC/FPC 12POS 1MM 4.02"
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
12 Position FFC, FPC Cable 0.039" (1.00mm) 4.016" (102.00mm)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
FF5026-AS102-012 Models
Category
Number of Conductors
12
Manufacturer
Amphenol ICC (FCI)
Pitch
0.039" (1.00mm)
Packaging
Bag
Length
4.016" (102.00mm)