CR2512-JW-221ELF | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CR2512-JW-221ELF |
Description | RES SMD 220 OHM 5% 1W 2512 |
Manufacturer Standard Lead Time | 21 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 220 Ohms ±5% 1W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Thick Film |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | CR2512-JW-221ELF Models |
Category | Temperature Coefficient ±200ppm/°C |
Mfr | Operating Temperature -55°C ~ 155°C |
Series | Package / Case 2512 (6332 Metric) |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Supplier Device Package |
Part Status Active | Size / Dimension 0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm) |
Resistance | Height - Seated (Max) 0.030" (0.75mm) |