SRR1050A-331Y | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SRR1050A-331Y |
Description | FIXED IND 330UH 730MA 815 MOHM |
Manufacturer Standard Lead Time | 27 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 330 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 730 mA 815mOhm Max Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | SRR1050A-331Y Models |
Category | Shielding Shielded |
Mfr | DC Resistance (DCR) 815mOhm Max |
Series | Frequency - Self Resonant 2MHz |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Ratings AEC-Q200 |
Part Status Active | Operating Temperature -40°C ~ 125°C |
Type Drum Core, Wirewound | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Material - Core | Mounting Type Surface Mount |
Inductance | Package / Case Nonstandard |
Tolerance ±30% | Size / Dimension 0.402" L x 0.394" W (10.20mm x 10.00mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.201" (5.10mm) |
Current - Saturation (Isat) 750mA | Base Product Number |