MF72-200D7
DigiKey Part Number
317-1155-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MF72-200D7
Description
ICL 200 OHM 20% 200MA 9MM
Detailed Description
Inrush Current Limiter 200 Ohms ±20% 200 mA 0.354" (9.00mm)
Category
Tolerance
±20%
Current - Steady State Max
200 mA
Series
R @ Current
11.65 Ohms
Diameter
0.354" (9.00mm)
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)
R @ 25°C
200 Ohms