415-0210-MM500
DigiKey Part Number
24-415-0210-MM500-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
415-0210-MM500
Description
COAX CBL 2.92MM TO 2.92MM 19.6"
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial 2.92mm to 2.92mm HP 160S 19.69" (500.00mm)
Category
2nd Contact Gender
Male
Manufacturer
Cinch Connectivity Solutions Johnson
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Packaging
Bag
Length
19.69" (500.00mm)
Part Status
Active
Cable Type
HP 160S
Style
2.92mm to 2.92mm
Overall Impedance
50 Ohms
1st Connector
2.92mm Plug
Frequency - Max
40 GHz
1st Contact Gender
Male
Color
Blue
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Features
Shielded
2nd Connector
2.92mm Plug