1569-24-1-0500-003-1-TS
DigiKey Part Number
CN520Y-100-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1569-24-1-0500-003-1-TS
Description
HOOK-UP STRND 24AWG YEL 100'
Customer Reference
Detailed Description
24 AWG Hook-Up Wire 11/0.0063" Yellow 300V 100.0' (30.5m)
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.055" (1.40mm)
Mfr
Jacket (Insulation) Thickness
0.015" (0.38mm)
Length
100.0' (30.5m)
Voltage
300V
Cable Type
Operating Temperature
-10°C ~ 105°C
Additional Resources
Discontinued
This product is no longer carried by DigiKey.
In-Stock: 0
HOOK-UP STRND 24AWG WHT 100'
In-Stock: 1
HOOK-UP STRND 24AWG RED 100'
In-Stock: 1
HOOK-UP STRND 24AWG BLU 100'
In-Stock: 15
HOOK-UP STRND 24AWG BRN 100'
Alternate Length
HOOK-UP STRND 24AWG 300V YEL 25'
In-Stock: 4
HOOK-UP STRND 24AWG YELL FOOT
In-Stock: 500
HOOK-UP STRND 24AWG 300V YEL 50'