CSEB0550H-6R8M | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CSEB0550H-6R8M |
Description | FIXED IND 6.8UH 7.1A 29.3 MOHM |
Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 6.8 µH Shielded Molded Inductor 7.1 A 29.3mOhm Max 2-SMD |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | CSEB0550H-6R8M Models |
Category | Shielding Shielded |
Mfr | DC Resistance (DCR) 29.3mOhm Max |
Series | Ratings AEC-Q200 |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -40°C ~ 125°C |
Part Status Active | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Tolerance ±20% | Size / Dimension 0.219" L x 0.211" W (5.55mm x 5.35mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.201" (5.10mm) |
Current - Saturation (Isat) 6.9A |