CZRF52C3V6-HF is available for purchase but is not normally stocked.
In Stock: 0
Zener Diode 3.6 V 200 mW ±5% Surface Mount 1005/SOD-323F
CZRF52C3V6-HF
DigiKey Part Number
CZRF52C3V6-HF-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CZRF52C3V6-HF
Description
DIODE ZENER 3.6V 200MW SOD323F
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
CZRF52C3V6-HF Models
Category
Current - Reverse Leakage @ Vr
15 µA @ 1 V
Mfr
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
900 mV @ 10 mA
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±5%
Supplier Device Package
1005/SOD-323F
Power - Max
200 mW
Base Product Number
Impedance (Max) (Zzt)
95 Ohms