DCT-15HFM-KIT is out of stock and backorders are currently unavailable.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
CompuCablePlusUSA
In Stock: 43
Datasheet
Parametric Equivalent
CompuCablePlusUSA
In Stock: 198
Datasheet
In Stock: 0
15 Position D-Sub, High Density Receptacle, Female Sockets Connector
DCT-15HFM-KIT
DCT-15HFM-KIT
DCT-15HFM-KIT
DigiKey Part Number
4771-DCT-15HFM-KIT-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DCT-15HFM-KIT
Description
CONN D-SUB HD RCPT 15POS CRIMP
Customer Reference
Detailed Description
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Current Rating (Amps)
3A
Wire Gauge
22 AWG