DCT-15HMMD-KIT
DCT-15HMMD-KIT
DCT-15HMMD-KIT
DigiKey Part Number
4771-DCT-15HMMD-KIT-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DCT-15HMMD-KIT
Description
CONN D-SUB HD PLUG 15POS CRIMP
Customer Reference
Detailed Description
15 Position D-Sub, High Density Plug, Male Pins Connector
Connector Type
Plug, Male Pins
Current Rating (Amps)
3A
Wire Gauge
22 AWG