NAP-16-471
DigiKey Part Number
1776-3352-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NAP-16-471
Description
LINE FILTER 250VAC/VDC 16A CHASS
Detailed Description
Single Phase EMC/EMI Line Filter 16 A 250V 250V Single Stage Terminal Block
EDA/CAD Models
NAP-16-471 Models
Category
Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral)
250 V
Current
16 A
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Voltage - Rated DC
250V
Base Product Number
Voltage - Rated AC
250V