NBC-30-102
DigiKey Part Number
1776-3385-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NBC-30-102
Description
LINE FILTER 250VAC/VDC 30A CHASS
Detailed Description
Single Phase EMC/EMI Line Filter 30 A 250V 250V Two Stage Terminal Block
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
NBC-30-102 Models
Category
Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral)
250 V
Current
30 A
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Mounting Type
Chassis Mount
Voltage - Rated DC
250V
Base Product Number
Voltage - Rated AC
250V