DMHT10H032LFJ-13
DigiKey Part Number
31-DMHT10H032LFJ-13TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DMHT10H032LFJ-13
Description
MOSFET 4N-CH 100V 6A 12VDFN
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Mosfet Array 100V 6A (Ta) 900mW Surface Mount V-DFN5045-12 (Type C)
Category
Vgs(th) (Max) @ Id
2.5V @ 250µA
Manufacturer
Diodes Incorporated
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
11.9nC @ 10V
Packaging
Tape & Reel (TR)
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
683pF @ 50V
Part Status
Active
Power - Max
900mW
Technology
MOSFET (Metal Oxide)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Configuration
4 N-Channel (Full Bridge)
Mounting Type
Surface Mount
Drain to Source Voltage (Vdss)
100V
Package / Case
12-PowerVDFN
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
6A (Ta)
Supplier Device Package
V-DFN5045-12 (Type C)
Rds On (Max) @ Id, Vgs
33mOhm @ 6A, 10V