DMHT3006LFJ-13
DigiKey Part Number
31-DMHT3006LFJ-13TR-ND - Tape & Reel (TR)
31-DMHT3006LFJ-13CT-ND - Cut Tape (CT)
31-DMHT3006LFJ-13DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DMHT3006LFJ-13
Description
MOSFET 4N-CH 30V 13A 12VDFN
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Mosfet Array 30V 13A (Ta) 1.3W (Ta) Surface Mount V-DFN5045-12 (Type C)
Category
Vgs(th) (Max) @ Id
3V @ 250µA
Manufacturer
Diodes Incorporated
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
17nC @ 10V
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
1171pF @ 15V
Part Status
Active
Power - Max
1.3W (Ta)
Technology
MOSFET (Metal Oxide)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Configuration
4 N-Channel (Full Bridge)
Mounting Type
Surface Mount
Drain to Source Voltage (Vdss)
30V
Package / Case
12-PowerVDFN
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
13A (Ta)
Supplier Device Package
V-DFN5045-12 (Type C)
Rds On (Max) @ Id, Vgs
10mOhm @ 10A, 10V