IR3-N10CDH
DigiKey Part Number
4761-IR3-N10CDH-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IR3-N10CDH
Description
LINE FLTR 250VAC/VDC 10A PANEL
Manufacturer Standard Lead Time
40 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Single Phase EMC/EMI Line Filter 10 A 250V 250V 50 ~ 60Hz Single Stage IEC 320-C14, Quick Connect
Category
Voltage - Rated AC
250V
Manufacturer
DIT
Current
10 A
Series
Frequency - Operating
50 ~ 60Hz
Packaging
Box
Applications
Medical
Part Status
Active
Approval Agency
CSA, ENEC, UR, VDE
Filter Type
Single Phase
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Configuration
Single Stage
Mounting Type
Panel Mount
Voltage - Rated DC
250V