PVL12FW145
PVL12FW145
PVL12FW145
DigiKey Part Number
141-PVL12FW145-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PVL12FW145
Description
LED PNL IND 8MM WIRE LEADS
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
LED Panel Indicator 24V 2mA ~ 20mA Wire Leads - 5.9" (150.00mm)
EDA/CAD Models
PVL12FW145 Models
Category
Voltage
24V
Current
2mA ~ 20mA
Panel Cutout Dimensions
0.472" (12.00mm)
Lens Size
8.00mm Dia
Round with Flat Top
Lens Color
Blue
Termination Style
Wire Leads - 5.9" (150.00mm)