ECS-240-10-37Q-ES-TR
DigiKey Part Number
XC2136TR-ND - Tape & Reel (TR)
XC2136CT-ND - Cut Tape (CT)
XC2136DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ECS-240-10-37Q-ES-TR
Description
CRYSTAL 24.0000MHZ 10PF SMD
Detailed Description
24 MHz ±30ppm Crystal 10pF 100 Ohms 4-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
ECS-240-10-37Q-ES-TR Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
100 Ohms
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Frequency
24 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (2x1.6)
Frequency Stability
±50ppm
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Frequency Tolerance
±30ppm
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)
Load Capacitance
10pF