ECS-.327-9-12-TR
DigiKey Part Number
XC1947TR-ND - Tape & Reel (TR)
XC1947CT-ND - Cut Tape (CT)
XC1947DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ECS-.327-9-12-TR
Description
CRYSTAL 32.7680KHZ 9PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
32.768 kHz ±20ppm Crystal 9pF 90 kOhms 2-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
ECS-.327-9-12-TR Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
90 kOhms
Mfr
Operating Mode
Fundamental
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Type
kHz Crystal (Tuning Fork)
Supplier Device Package
2-SMD (2x1.2)
Frequency
32.768 kHz
Size / Dimension
0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)
Frequency Tolerance
±20ppm
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)
Load Capacitance
9pF