ETXO-H33CL-100.000
DigiKey Part Number
XC2134-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ETXO-H33CL-100.000
Description
XTAL OSC TCXO 100.0000MHZ HCMOS
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 MHz TCXO HCMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ETXO-H33CL-100.000 Models
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±2.5ppm
Series
Operating Temperature
-30°C ~ 85°C
Packaging
Strip
Current - Supply (Max)
30mA
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
6-SMD, No Lead
Type
Supplier Device Package
6-SMD (3.2x2.5)
Frequency
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.067" (1.70mm)
Output
HCMOS
Current - Supply (Disable) (Max)
18mA