PID75-650M | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | PID75-650M |
Description | FIXED IND 65UH 560MA 530 MOHM |
Manufacturer Standard Lead Time | 20 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 65 µH Shielded Wirewound Inductor 560 mA 530mOhm Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
Category | Current Rating (Amps) |
Mfr | Current - Saturation (Isat) 750mA |
Series | Shielding Shielded |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | DC Resistance (DCR) 530mOhm |
Part Status Active | Operating Temperature -40°C ~ 150°C |
Type Wirewound | Mounting Type Surface Mount |
Material - Core | Package / Case Nonstandard |
Inductance | Size / Dimension 0.295" L x 0.295" W (7.50mm x 7.50mm) |
Tolerance ±20% | Height - Seated (Max) 0.189" (4.80mm) |