010440WF025
DigiKey Part Number
RPC7726-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
010440WF025
Description
MACH SCREW PAN PHILLIPS #4-40
Detailed Description
#4-40 Pan Head Machine Screw Phillips Drive Nylon
Category
Drive Type
Phillips
Thread Size
#4-40
Series
Length - Below Head
0.250" (6.35mm) 1/4"
Packaging
Bulk
Length - Overall
0.445" (11.30mm)