GKG10086-05 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | GKG10086-05 |
Description | CAP TRIM 3-10PF 100V SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 22 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 3 ~ 10pF Trimmer Capacitor 100 V Top Surface Mount |
Datasheet | Datasheet |
Category | Dielectric Material Ceramic |
Manufacturer EW Electronics | Q @ Freq 500 @ 1MHz |
Series | Size / Dimension 0.177" L x 0.157" W (4.50mm x 4.00mm) |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Height - Seated (Max) 0.114" (2.90mm) |
Part Status Active | Operating Temperature -25°C ~ 85°C |
Capacitance Range 3 ~ 10pF | Mounting Type Surface Mount |
Adjustment Type Top | Features General Purpose |
Voltage - Rated 100 V |