RR9KG4330USBC5MCIMR6B
DigiKey Part Number
1939-RR9KG4330USBC5MCIMR6B-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RR9KG4330USBC5MCIMR6B
Description
POWER SUPPLY 65W 15V 4.33A USB C
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
15V 65 W AC/DC External Desktop, Wall Mount (Class I) Adapter Cord, Multi-Blade (Sold Separately) Input
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
RR9KG4330USBC5MCIMR6B Models
Category
Power (Watts)
65 W
Manufacturer
GlobTek, Inc.
No Load Power Consumption
150mW
Series
Applications
ITE (Commercial), Medical
Packaging
Bulk
Efficiency
Level VI, CoC Tier 2
Part Status
Active
Operating Temperature
-20°C ~ 40°C
Region Utilized
International
Output Connector
USB C
Form
Desktop, Wall Mount (Class I)
Cord Length
16' (5.00m)
Input Type
Cord, Multi-Blade (Sold Separately)
Input Connector
IEC 320-C8, Multi-Blade (Sold Separately)
Voltage - Input
90 ~ 264 VAC
Size / Dimension
4.63" L x 2.11" W x 1.44" H (117.5mm x 53.5mm x 36.6mm)
Voltage - Output
15V
Approval Agency
BSMI, CE, EAC, ETL, FCC, PSE, S-Mark, UKCA, Ukraine, VCCI, WEEE
Current - Output (Max)
4.33A