GCP-32ANM20AAX | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 480-GCP-32ANM20AAX-ND |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | GCP-32ANM20AAX |
Description | CIRCUIT PROTECTOR |
Customer Reference | |
Detailed Description | Circuit Breaker Thermal Magnetic 20A 250 V AC 120 V DC Lever DIN Rail |
Category | Current Rating (Amps) 20A |
Manufacturer Honeywell Sensing and Productivity Solutions | Voltage Rating - AC 250 V |
Series | Voltage Rating - DC 120 V |