TDA386400000AUMA1 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | TDA386400000AUMA1 |
Description | IC REG BUCK PROG 40A IQFN-36 |
Manufacturer Standard Lead Time | 61 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Buck Switching Regulator IC Positive Programmable 0.25V 1 Output 40A 36-PowerVFQFN |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | TDA386400000AUMA1 Models |
Category | Voltage - Output (Max) 3.04V |
Mfr | Current - Output |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Frequency - Switching 400kHz ~ 2MHz |
Part Status Active | Synchronous Rectifier Yes |
Function Step-Down | Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TJ) |