IS66WVR8M8FALL-104NLI
DigiKey Part Number
706-IS66WVR8M8FALL-104NLI-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IS66WVR8M8FALL-104NLI
Description
64MB, SERIALRAM, CONTINUOUS OPER
Customer Reference
Detailed Description
PSRAM (Pseudo SRAM) Memory IC 64Mbit SPI - Quad I/O 104 MHz 7 ns 8-SOIC
Category
Memory Interface
SPI - Quad I/O
Mfr
Clock Frequency
104 MHz
Packaging
Tray
Access Time
7 ns
Part Status
Active
Voltage - Supply
1.65V ~ 1.95V
Memory Type
Volatile
Operating Temperature
-40°C ~ 80°C (TA)