IXFR32N100Q3
DigiKey Part Number
IXFR32N100Q3-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IXFR32N100Q3
Description
MOSFET N-CH 1000V 23A ISOPLUS247
Manufacturer Standard Lead Time
36 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
N-Channel 1000 V 23A (Tc) 570W (Tc) Through Hole ISOPLUS247™
Category
Vgs(th) (Max) @ Id
6.5V @ 8mA
Mfr
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
195 nC @ 10 V
Series
Vgs (Max)
±30V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
9940 pF @ 25 V
Power Dissipation (Max)
570W (Tc)
FET Type
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Technology
Mounting Type
Through Hole
Drain to Source Voltage (Vdss)
1000 V
Supplier Device Package
ISOPLUS247™
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
Package / Case
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
10V
Base Product Number
Rds On (Max) @ Id, Vgs
350mOhm @ 16A, 10V