FI-X30MR-NPB
FI-X30MR-NPB
FI-X30MR-NPB
DigiKey Part Number
670-1217-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FI-X30MR-NPB
Description
CONN PLUG 30POS GOLD
Detailed Description
30 Position Rectangular Plug Connector Gold
Category
Number of Rows
1
Manufacturer
JAE Electronics
Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Packaging
Tray
Wire Type
Flat Flexible Cable
Part Status
Active
Contact Finish
Gold
Connector Type
Plug
Contact Finish Thickness
3.94µin (0.10µm)
Number of Positions
30
Color
Beige
Pitch
0.039" (1.00mm)