SF78S012VBAR1400
DigiKey Part Number
670-SF78S012VBAR1400TR-ND - Tape & Reel (TR)
670-SF78S012VBAR1400CT-ND - Cut Tape (CT)
670-SF78S012VBAR1400DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SF78S012VBAR1400
Description
CONN NANO SIM/NANO SIM CARD
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
12 Position Card Connector Combo - NANO SIM, NANO SIM Surface Mount, Right Angle Gold
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SF78S012VBAR1400 Models
Category
Insertion, Removal Method
Push In, Push Out
Manufacturer
JAE Electronics
Mounting Type
Surface Mount, Right Angle
Series
Features
Pick and Place, Switch
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Height Above Board
0.051" (1.30mm)