MPEV1D0630L3R3 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | MPEV1D0630L3R3 |
Description | FIXED IND 3.3UH 6.8A 30.3 MOHM |
Manufacturer Standard Lead Time | 24 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 3.3 µH Shielded Inductor 6.8 A 30.3mOhm Max Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | MPEV1D0630L3R3 Models |
Category | Shielding Shielded |
Mfr | DC Resistance (DCR) 30.3mOhm Max |
Series | Frequency - Self Resonant 26MHz |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Ratings AEC-Q200 |
Part Status Active | Operating Temperature -55°C ~ 180°C |
Material - Core | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Inductance | Mounting Type Surface Mount |
Tolerance ±20% | Package / Case Nonstandard |
Current Rating (Amps) | Size / Dimension 0.276" L x 0.256" W (7.00mm x 6.50mm) |
Current - Saturation (Isat) 7A | Height - Seated (Max) 0.118" (3.00mm) |