SSR10HS-30013
DigiKey Part Number
399-19024-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SSR10HS-30013
Description
CMC 1.3MH 3A 2LN TH
Manufacturer Standard Lead Time
27 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1.3 mH @ 10 kHz 2 Line Common Mode Choke Through Hole 3A DCR 60mOhm
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SSR10HS-30013 Models
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
60mOhm
Manufacturer
KEMET
Voltage Rating - AC
250V
Series
Operating Temperature
-25°C ~ 120°C
Packaging
Bulk
Mounting Type
Through Hole
Part Status
Active
Size / Dimension
0.866" L x 0.630" W (22.00mm x 16.00mm)
Number of Lines
2
Height (Max)
0.531" (13.50mm)
Inductance @ Frequency
1.3 mH @ 10 kHz
Package / Case
Vertical, 4 PC Pin
Current Rating (Max)
3A