T525B686M006ATE080
DigiKey Part Number
399-3276-2-ND - Tape & Reel (TR)
399-3276-1-ND - Cut Tape (CT)
399-3276-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T525B686M006ATE080
Description
CAP TANT POLY 68UF 6.3V 1411
Detailed Description
68 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 6.3 V 1411 (3528 Metric) 80mOhm @ 100kHz
EDA/CAD Models
T525B686M006ATE080 Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
80mOhm @ 100kHz
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Capacitance
68 µF
Height - Seated (Max)
0.079" (2.00mm)
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
6.3 V