0805J1000221MCTE01 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | 0805J1000221MCTE01 |
Description | CAP FEEDTHRU 220PF 20% 100V 0805 |
Manufacturer Standard Lead Time | 11 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 220 pF Feed Through Capacitor 100V 300 mA 0805 (2012 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
Category | Current 300 mA |
Manufacturer Knowles Syfer | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Series | Insertion Loss 12dB @ 100MHz |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Temperature Coefficient C0G, NP0 |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Type Feed Through | Package / Case 0805 (2012 Metric) |
Capacitance 220 pF | Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W x 0.045" H (2.00mm x 1.25mm x 1.15mm) |
Tolerance ±20% | Height (Max) 0.045" (1.15mm) |
Voltage - Rated 100V | Base Product Number |