02015J1R3PBSTR\500 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | 02015J1R3PBSTR\500 |
Description | CAP THIN FILM 1.3PF 50V 0201 |
Manufacturer Standard Lead Time | 14 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 1.3 pF Thin Film Capacitor 50 V 0201 (0603 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
Category | Voltage - Rated 50 V |
Manufacturer KYOCERA AVX | Mounting Type Surface Mount |
Series | Package / Case 0201 (0603 Metric) |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Part Status Active | Features RF, High Q, Low Loss |
Capacitance 1.3 pF | Size / Dimension 0.024" L x 0.013" W (0.60mm x 0.33mm) |
Tolerance ±0.02pF | Height - Seated (Max) 0.011" (0.28mm) |