TCJB106M035R0200E
DigiKey Part Number
478-13217-2-ND - Tape & Reel (TR)
478-13217-1-ND - Cut Tape (CT)
478-13217-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TCJB106M035R0200E
Description
CAP TANT POLY 10UF 35V 1210
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 35 V 1411 (3528 Metric), 1210 200mOhm @ 100kHz
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 105°C
Package / Case
1411 (3528 Metric), 1210
Size / Dimension
0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Capacitance
10 µF
Height - Seated (Max)
0.083" (2.10mm)
Tolerance
±20%
Manufacturer Size Code
B
Voltage - Rated
35 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
200mOhm @ 100kHz