TCNT106M035R0200E | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | TCNT106M035R0200E |
Description | CAP TANT POLY 10UF 35V 1411 |
Customer Reference | |
Detailed Description | 10 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 35 V 1411 (3528 Metric), 1210 200mOhm @ 100kHz |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | TCNT106M035R0200E Models |
Category | ESR (Equivalent Series Resistance) 200mOhm @ 100kHz |
Manufacturer KYOCERA AVX | Operating Temperature -55°C ~ 85°C |
Series | Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Mounting Type Surface Mount |
Part Status Active | Package / Case 1411 (3528 Metric), 1210 |
Capacitance 10 µF | Size / Dimension 0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm) |
Tolerance ±20% | Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm) |
Voltage - Rated 35 V | Manufacturer Size Code T |