Image for SF100PAL-36.00 is not available
SF100PAL-36.00
DigiKey Part Number
SF100PAL-36.00-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SF100PAL-36.00
Description
RF EMI SHIELDING SHEET 36" X 36"
Manufacturer Standard Lead Time
5 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF EMI Shielding Sheet - Aluminum 36.000" (914.40mm) X 36.000" (914.40mm) X 0.003" (0.07mm)
Category
Shape
Sheet
Manufacturer
Leader Tech Inc.
Length
36.000" (914.40mm)
Packaging
Bulk
Width
36.000" (914.40mm)
Part Status
Active
Thickness - Overall
0.003" (0.07mm)