FGG.2B.302.CLAD92
FGG.2B.302.CLAD92
FGG.2B.302.CLAD92
DigiKey Part Number
1124-1067-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FGG.2B.302.CLAD92
Description
CONN PLUG MALE 2P GOLD SLDR CUP
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2 Position Circular Connector Plug, Male Pins Solder Cup
EDA/CAD Models
FGG.2B.302.CLAD92 Models
Current Rating (Amps)
30A
Cable Opening
0.323" ~ 0.362" (8.20mm ~ 9.20mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 250°C