Image for FGG.2B.302.CYCD82 is not available
FGG.2B.302.CYCD82
DigiKey Part Number
FGG.2B.302.CYCD82-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FGG.2B.302.CYCD82
Description
CONN PLUG MALE 2POS GOLD CRIMP
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2 Position Circular Connector Plug, Male Pins Crimp
EDA/CAD Models
FGG.2B.302.CYCD82 Models
Current Rating (Amps)
25A
Cable Opening
0.283" ~ 0.323" (7.20mm ~ 8.20mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 250°C