15KPA45CA-HR
DigiKey Part Number
15KPA45CA-HR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
15KPA45CA-HR
Description
TVS DIODE 45VWM 72.8VC P600
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
72.8V Clamp 207.4A Ipp Tvs Diode Through Hole P600
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
207.4A
Mfr
Power - Peak Pulse
15000W (15kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TA)
Through Hole
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
45V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
50.3V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
72.8V