30KPA43CA
DigiKey Part Number
30KPA43CATR-ND - Tape & Reel (TR)
30KPA43CACT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
30KPA43CA
Description
TVS DIODE 43VWM 73VC P600
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
73V Clamp 415.1A Ipp Tvs Diode Through Hole P600
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
30KPA43CA Models
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
415.1A
Mfr
Power - Peak Pulse
30000W (30kW)
Series
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)
Through Hole
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
43V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
48V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
73V