5.0SMDJ30CAS
DigiKey Part Number
18-5.0SMDJ30CASTR-ND - Tape & Reel (TR)
18-5.0SMDJ30CASCT-ND - Cut Tape (CT)
18-5.0SMDJ30CASDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
5.0SMDJ30CAS
Description
TVS DIODE 30VWM 48.4VC DO214AB
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
48.4V Clamp 103.3A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMCJ)
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
103.3A
Mfr
Power - Peak Pulse
5000W (5kW)
Series
Power Line Protection
Yes
Applications
Telecom
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
30V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
33.3V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
48.4V