23K640-I/P
DigiKey Part Number
23K640-I/P-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
23K640-I/P
Description
IC SRAM 64KBIT SPI 20MHZ 8DIP
Detailed Description
SRAM Memory IC 64Kbit SPI 20 MHz 8-PDIP
EDA/CAD Models
23K640-I/P Models
Clock Frequency
20 MHz
Voltage - Supply
2.7V ~ 3.6V
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)