APT6017JFLL is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
IXYS
In Stock: 10
Datasheet
N-Channel 600 V 31A (Tc) Chassis Mount ISOTOP®
APT6017JFLL
DigiKey Part Number
APT6017JFLL-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
APT6017JFLL
Description
MOSFET N-CH 600V 31A ISOTOP
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Rds On (Max) @ Id, Vgs
170mOhm @ 15.5A, 10V
Mfr
Vgs(th) (Max) @ Id
5V @ 2.5mA
Series
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
100 nC @ 10 V
Packaging
Tube
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
4500 pF @ 25 V
Part Status
Active
Mounting Type
Chassis Mount
FET Type
Supplier Device Package
ISOTOP®
Technology
Package / Case
Drain to Source Voltage (Vdss)
600 V
Base Product Number
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C