DSC1101CI1-148.3516
DigiKey Part Number
150-DSC1101CI1-148.3516-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DSC1101CI1-148.3516
Description
MEMS OSC XO 148.3516MHZ CMOS SMD
Customer Reference
Detailed Description
148.3516 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 2.25V ~ 3.6V Standby (Power Down) 6-VDFN
Category
Voltage - Supply
2.25V ~ 3.6V
Mfr
Frequency Stability
±50ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Strip
Current - Supply (Max)
35mA
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
6-VDFN
Type
Supplier Device Package
6-VDFN (3.2x2.5)
Frequency
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Function
Standby (Power Down)
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)