DSC6001CE2A-032.0000
DigiKey Part Number
DSC6001CE2A-032.0000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DSC6001CE2A-032.0000
Description
MEMS OSC XO 32.0000MHZ CMOS SMD
Customer Reference
Detailed Description
32 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 1.71V ~ 3.63V Enable/Disable 4-VDFN
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
DSC6001CE2A-032.0000 Models
Category
Voltage - Supply
1.71V ~ 3.63V
Mfr
Frequency Stability
±25ppm
Series
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Packaging
Tube
Current - Supply (Max)
1.3mA (Typ)
Part Status
Obsolete
Ratings
AEC-Q100
Base Resonator
Mounting Type
Surface Mount
Type
Package / Case
4-VDFN
Frequency
Supplier Device Package
4-VDFN (3.2x2.5)
Function
Enable/Disable
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Output
CMOS
Height - Seated (Max)
0.035" (0.89mm)